Chirurgiczne leczenie otyłości

zobacz czym jest wzw typu a czyli żółtaczka na tej stronie altargo

Otyłość jest chorobą, która powinna być leczona przede wszystkim na podstawie modyfikacji żywieniowych. W niektórych przypadkach, otyłość doprowadza do poważnych zaburzeń. Wówczas wskazane jest leczenie chirurgiczne. Nie jest ono zalecane dla wszystkich pacjentów z otyłością, ponieważ niejednokrotnie, powoduje powstanie skutków ubocznych. Jednym z nich są wrzody żołądka. U niektórych obserwuje się zaburzone wchłanianie substancji odżywczych.

Obecnie wykonuje się kilka rodzajów leczenia chirurgicznego otyłości. Jednym z nich jest ominięcie żółciowo-trzustkowe. W trakcie zabiegu dochodzi do częściowej restrykcji żołądka. Następnie żołądek łączy się z jelitem czczym, które ulega przyłączeniu do jelita krętego. W ten sposób, strawione składniki pokarmowe omijają pozostałe części dwunastnicy. Ominięcie żołądka jest mniej inwazyjnym zabiegiem. W tym przypadku obserwuje się stosunkowo najmniejszą liczbę możliwych powikłań.

Jednym z częstszych zabiegów, przeprowadzanych u osób otyłych jest restrykcja żołądka. W trakcie zabiegu dochodzi do podziału żołądka na dwie, nierówne części. Są one ze sobą połączone za pomocą specjalnego przejścia. Technika ta jest coraz bardziej udoskonalana. Ponadto zabieg jest odwracalny.

Seretide 125 Rutinoactiv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *