Dieta w otyłości

Fendrix

Otyłość i nadwaga mogą być spowodowane spożywaniem nadmiernej ilości pokarmu w stosunku do potrzeb organizmu. Nadmiar energii zostaje zmagazynowany w postaci tkanki tłuszczowej, która najczęściej gromadzi się na udach, pośladkach czy brzuchu. Osoby otyłe powinny radykalnie zmienić sposób odżywania. Ważna jest nie tylko ilość posiłków, ale także ich jakość. Najlepiej, żeby chorzy pozostali pod opieką wykwalifikowanego dietetyka, gdyż samodzielne odchudzanie może spowodować wiele szkód dla zdrowia. Jakie są uniwersalne zasady?

Podstawą jest unikanie poszczególnych grup produktów. Jedną z nich są słodycze. Zawarte w nich cukry proste to łatwa droga to otyłości, ale nie tylko. Cukry proste przyczyniają się także do rozwoju cukrzycy. Z tego powodu warto unikać również słodzonych napojów, które mogą mieć takie same konsekwencje dla zdrowia, co słodycze. Należy także wyeliminować z codziennego jadłospisu tłuszcze zwierzęce. Najlepszym rodzajem mięsa dla osób na diecie jest drób. Spowodowane jest to stosunkowo niską zawartością tłuszczy. Do diety warto obowiązkowo włączyć ryby.

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami dietetycznymi, każdy powinien spożywać pięć posiłków dziennie, w kilkugodzinnych odstępach czasowych. Należy unikać podjadania między posiłkami. Trzeba również pamiętać o warzywach i owocach, które powinny stanowić podstawę każdej diety.

Zawiesina cena requip modutab 8mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *