Co to jest otyłość?

altargo maść

Otyłość jest chorobą, która dotyczy coraz młodszych osób. W otyłości dochodzi do nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej, głównie w wyniku nieprawidłowego odżywiania. Prawidłowo zbilansowana dieta dostarcza organizmowi odpowiedniej podaży składników odżywczych i energetycznych. W przypadku otyłości często obserwuje się zależność, iż osoby chore spożywają pożywienie nieadekwatne do swoich potrzeb.

Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje otyłość zgodnie z wyznacznikiem BMI. Na jego podstawie można określić, czy nadmiar kilogramów jest jeszcze prawidłowy, czy też pojawiła się już nadwaga lub otyłość. Wskaźnik BMI można obliczyć na podstawie masy ciała oraz wzrostu. Działanie polega na podzieleniu masy ciała w kilogramach przez wzrost wyrażony w metrach i podniesiony do kwadratu. Otyłość występuje wówczas, gdy wartość BMI wynosi co najmniej 30. W zależności od tego, wyróżnia się otyłość I, II lub III stopnia.

Otyłość sprzyja rozwojowi innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, niewydolność serca. Wyróżnia się trzy rodzaje otyłości: prostą, androidalną oraz gynoidalną. W otyłości androidalnej nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się przeważnie w brzuchu. Z kolei w otyłości gynoidalnej, tkanka tłuszczowa osadza się w pośladkach oraz w udach.

Seroxat Junior Cholinex suplement diety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *