Preparaty, które wspomagają odchudzanie

Leczenie otyłości odbywa się przede wszystkim poprzez zastosowanie prawidłowej diety. Jednakże w wielu sklepach i aptekach dostępne są specjalne preparaty, które są pomocne w leczeniu otyłości. Środki te można podzielić na kilka grup, w zależności od ich działania. Wyróżnia się zatem preparaty, które ograniczają łaknienie czy zwiększają spalanie tłuszczu.

Jeżeli głównym problemem jest nadmierny apetyt, warto zażywać preparaty zawierające kofeinę czy błonnik pokarmowy. Zaobserwowano, że środki, w których znajduje się kofeina, zmniejszają apetyt. Z kolei podstawową właściwością błonnika pokarmowego jest wchłanianie wody, przez co ulega pęcznieniu. W ten sposób można ograniczyć ilość spożywanych produktów.

Większe spalanie tłuszczów można uzyskać, stosując efedrynę lub l-karnitynę. Dzięki nim, łatwiej uzyskać prawidłową masę ciała. Osobom otyłym polecane są również środki, które zawierają CLA, HCA czy chitosan. Regularne ich zażywanie powoduje, że następuje zmniejszone wchłanianie tłuszczów. Przed spożywaniem jakiegokolwiek preparatu, należy się upewnić, czy nie wywołuje skutków ubocznych. W przypadku niektórych z nich, trzeba pamiętać o możliwości przedawkowania. Z tego powodu, warto zażywać je po konsultacji lekarskiej.

Polio Sabin szczepienia na wirusowe zapalenie wątroby typu A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *